ФУНКЦІЯ y=√x, ЇЇ ГРАФІК І ВЛАСТИВОСТІ
Алгебра, 8 клас
Урок № __
Тема. ФУНКЦІЯ , ЇЇ ГРАФІК І ВЛАСТИВОСТІ
Мета уроку:
- формування предметних компетентностей: сформувати вміння будувати графік функції , домогтися засвоєння учнями основних властивостей цієї функції, сформувати вміння застосовувати властивості функції до розв’язування задач;
- формування ключових компетентностей: формувати вміння робити висновки на основі інформації, поданої у вигляді графіка; формувати розуміння важливості чітких та лаконічних формувань; формувати вміння аргументувати, доводити правильність тверджень, ухвалювати оптимальні рішення; сприяти самовихованню відповідальності за результати своєї роботи.
Очікувані результати: учні повинні вміти будувати графік функції , характеризувати властивості цієї функції, застосовувати їх до розв’язування задач.
Ключові поняття: функція, функціональна залежність, графік функції, властивості функції, незалежна змінна, залежна змінна, зростання функції, графічний спосіб розв’язування рівняння.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Обладнання та наочність: підручник для 8 класу з алгебри (авт.О.С.Істер, 2016р.), картки завдань, матеріали для мультимедійного супроводу уроку, інтерактивні вправи (для проведення усного рахунку та бліц-опитування), ноутбук, інтерактивна дошка (або телевізор), доступ до інтернету.
ПЕРЕБІГ УРОКУ:
- Організаційний етап
- Привітання, перевірка готовності та налаштування учнів до роботи на уроці.
- Усний рахунок (інтерактивна вправа).
- Перевірка домашнього завдання
- Вибірковий контроль.
Учитель вибірково перевіряє зошити, відповідає на запитання учнів.
- Фронтальна робота з класом.
Вправа «Знайди помилку» (На дошку проектуються виконані з помилками розв’язання вправ з домашнього завдання, а учні повинні перевірити їх на правильність та вказати допущені помилки з обгрунтуванням).
- Індивідуальна робота.
Бліц-опитування (дані завдання пропонуються кільком учням до виконання)
Вчитель підсумовує роботу учнів класу на даному етапі.
- Актуалізація опорних знань
- Формування теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
Актуальна задача | Компанія займається вирощуванням та реалізацією саджанців паркових троянд. Дослідження ринку показали, що кількість n саджанців. Проданих протягом тижня, залежить від тривалості t щоденного рекламного ролика (у с), що транслювався впродовж цього тижня. Причому ця залежність виражається формулою . Визначте: 1) якою є залежність t від n; 2) скільки часу має тривати щоденний рекламний ролик, щоб обсяг продажу становив 900 саджанців. |
Розв’язання: 1) Якщо і t, то . 2) За умовою кількість саджанців має складати 900 штук, тому шуканий час . |
Якби в задачі було задано залежність і за відомою тривалістю рекламного ролика потрібно було б знайти кількість проданих саджанців, то можна було б отримане рівняння розв’язати, наприклад, графічним способом. А для цього потрібно знати, як виглядає графік функції .
- Сприйняття й усвідомлення нового матеріалу
- План викладення нового матеріалу
- Побудова графіка функції .
- Властивості функції .
- Застосування властивостей функції до розв’язування задач.
- Фронтальна бесіда (Порівняння ірраціональних чисел за допомогою графіка функції ).
| Властивість | Обгрунтування |
Графік проходить через початок координат. | При х=0 маємо у(0)= | |
Незалежна змінна набуває лише невід’ємних значень. | За означенням арифметичного квадратного кореня підкореневий вираз може бути лише невід’ємним, тобть х. | |
Залежна змінна набуває лише невід’ємних значень. | За означенням арифметичного квадратного кореня значення кореня може бути лише невід’ємним, тобто у. | |
Графік розміщений лише в І координатній чверті. | х та у | |
Якщо значення x більшується, то значення y збільшується, тобто функція зростає при всіх . | Читаємо графік зліва направо |
- Колективне усних вправ: № 702, 704.
Порівняйте за допомогою графіка функції числа , та знайдіть усі цілі числа, розташовані між ними на числовій прямій.
Розв’язання:
Крок | Зміст дії | Результат дії |
1 | Знайдемо на графіку функції точку, що відповідає абсцисі , тоді отримаємо . | |
2 | Знайдемо на графіку функції точку, що відповідає абсцисі , тоді отримаємо . | |
3 | Порівняємо і , користуючись графіком: точка розташована вище за точку , тому . | |
4 | З’ясуємо за графіком, що між числами і розташовані числа , , , , серед яких цілими є числа і . Маємо: і . | |
Зверніть увагу! Якщо в умові завдання йдеться про розташування числа на числовій прямій, у ході розв’язування можна розглядати будь-яку высь – або Ох, або Оу. |
Відповідь:;цілі числа 2 і 3.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ | Якщо , то |
- Колективне виконання завдань під керівництвом учителя: № 706 (1,2), № 708 (1)
- Робота в групах. Виконання завдань: № 706 (3,4), № 708 (2).
- Фронтальна бесіда (Розв’язування рівнянь графічним способом).
Розв’яжіть рівняння графічним способом.
Розв’язання:
Крок | Зміст дії | Результат дії |
1 | Запишемо рівняння у вигляді , де – функції змінної x. | ; ; |
2 | Побудуємо в одній системі координат графіки функцій і . | Перевірка: ; 0=0 – правильно. |
3 | Визначимо точку В перетину графіків функцій і знайдемо її абсцису . | |
4 | Для того щоб перевірити, чи є знайдене число 1 точним коренем або наближеним значенням, підставимо його у задане рівняння. Робимо висновок є точним коренем рівняння. |
- Колективне виконання завдань під керівництвом учителя: № 711.
- Робота в групах. Виконання завдань: № 712.
- Осмислення нового матеріалу
Колективне виконання завдань під керівництвом учителя: № 713.
- Підведення підсумків уроку
- Самооцінювання учнів.
На координатному промені, на який нанесено шкалу з поділками від 10 до 100 з кроком 10 одиниць, поставте позначку, на тій поділці, яка відповідає ступеню опанування вами нового матеріалу, відповідь обгрунтуйте.
- Оцінка діяльності учнів на уроці, обгрунтування.
- Домашнє завдання
- Опрацювання теоретичного матеріалу за підручником .
- Знати відповіді на запитання після ст. 158.
- Повторити формули скороченого множення; розкладання многочленів на множники, властивості кореня квадратного.
- Виконати завдання за підручником: завдання для перевірки знань до (ст.162-163)
исчисление — Как дифференцировать $y=\sqrt{\frac{1+x}{1-x}}$?
спросил
Изменено 7 лет, 7 месяцев назад
Просмотрено 3к раз
$\begingroup$
Я пытаюсь решить эту проблему, но мне кажется, что я что-то упускаю.